‘İttifak’ Geri mi Dönüyor? Özel-Akşener Görüşmesi Sonrası Pazartesi İşaret Edildi!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in görüşmesi sonrası ‘yerel seçimlerde işbirliği’ konusu yeniden gündeme geldi. Görüşme sonrası Özel, konuyla ilgili talebin iletildiğini belirtirken, Akşener ise ‘Pazartesi günü Genel İdare Kurulu’nda görüşeceğiz’ dedi.

Yerel seçim tarihinin giderek yaklaşmasıyla birlik ‘İttifak olacak mı?’ sorusu sıklıkla gündeme gelirken CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i parti binasında ziyaret etti.

Özel ve Akşener, görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yaptı. Randevu talebini geri çevirmediği için Akşener’e teşekkür eden Özel, ‘Sağ olsunlar en kısa sürede talebimizi karşıladılar. Heyetimizi, heyetleri ile birlikte ağırladılar.’ ifadelerini kullandı.

Yerel seçimlerde partilerin işbirliği içinde olup olmayacağı sorusu yöneltildi

Görüşmenin asıl amacının yerel seçimlerde yapılabilecek ‘İş birliği’ olduğunu dile getiren Özel, ‘Biz, İYİ Parti’ye önümüzdeki yerel seçime yönelik olarak iş birliği içinde olup olamayacağımızı, böyle bir Genel İdare Kurulu kararının yeniden gözden geçirilip geçirilemeyeceğini, bizim alınmış kararlara saygılı olduğumuzu, ama eğer mümkün olursa bundan sonraki süreçte, yerel seçimlerdeki iş birliği için partilerimizin görevlendireceği kişilerin birlikte çalışma imkanının yaratılıp yaratılamayacağını sorduk. Ve Sayın Genel Başkanımızdan bu konuda bir cevap aldık.’ ifadelerini kullandı.

Akşener pazartesiyi işaret ederek cevap verdi

Açıklamasında daha önce 81 ilde kendi adaylarıyla yarışmak istediklerini dile getiren Akşener, ‘O konuyu, Genel İdare Kurulu’nda bizim tekrar iki siyasi parti olarak hiç değilse bazı yerlerde birlikte iş birliği yapabilir miyiz sorusunu, bir soruyu; Genel İdare Kurulu’na tekrar götürebilir misiniz, özü bu. Biz de arkadaşlarımızla, kendilerinin yanında da konuştuk. Pazartesi günü doğal olarak GİK’i toplayacaktık, zaten. Orada bu soruyu, Genel İdare Kurulumuza soracağız. Onlar nasıl bir cevap verecek, göreceğiz. Ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum. İnşallah, her şey Türkiye için iyi olur.’ ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x