MHP, belediye başkan adaylarını 15 Şubat’ta YSK’ya teslim edecek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, partisinin belediye başkan adayları listesini 15 Şubat’ta Yüksek Seçim Kuruluna (YKS) teslim edeceklerini söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, partisinin 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi’ne ilişkin seçim beyannamesini açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. MHP’de belediye başkan adaylıklarındaki son durumun ne olduğunun sorulması üzerine Durmaz, “Bugüne kadar 13 etap halinde 55’er aday olmak üzere, 55’inci yılımız için farkındalık oluşturmak için maksadıyla adaylarımızı açıkladık. 715 adayımızı şu ana kadar açıklamış bulunuyoruz, açıklamaya devam edeceğiz. Yakın zamanda inşallah seçime gireceğim tüm seçim çevrelerindeki adaylarımızı ilan etmiş oluruz. Bildiğiniz üzere Yüksek Seçim Kuruluna 20 Şubat aday listelerinin tesliminin son günüdür. Biz MHP olarak 20 Şubat’ı beklemeyeceğiz, 15 Şubat’ta listelerimizi teslim edeceğiz” dedi.

“Belediye meclis üyeleri istişare ile belirlenecek”

AK Parti ile belediye meclis üyelerinin nasıl belirleneceği sorusuna Durmaz şöyle yanıt verdi:

“AK Parti ile bu konuda daha önceden kısmen görüşmeler yapmıştık. Birkaç gün içerisinde bu konuyu gündemimize alarak yeni bir görüşme gerçekleştireceğiz. Oy oranları ve başka hassasiyetleri dikkate alarak bir değerlendirme yapmıştık. Şimdi de bir uzlaşma yaparak bu konuyu çözeceğimizi düşünüyoruz”. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x